Prodáno

Audi Porsche Avant RS2

85132 km
Detail vozu

Rok výroby:

1992

Motorizace:

2.2 20V turbo I5 315 PS / 410 Nm

Převodovka:

6 st. manuální

Kilometry:

85132 km

Palivo:

Benzin

Barva:

Černá Volcano Pearl
Příběh vozu

Na počátku 90. let zákazníci nevnímali Audi jako rovnou Mercedesu nebo BMW, chyběla jí prestiž – chyběl chtíč vlastnit jejich produkt. Sláva Audi Quattro byla včerejší a v Ingolstadtu věděli, že potřebují sportovní auto. Ale jelikož na to neměli dostatečné jméno, oslovili firmu, která to jméno měla a potřebovali peníze.

Porsche vzalo klasický model 80, upravili co se dalo, přidalo pár dílů z vlastních zásob a tak přišla na svět RS2. Byla první Audi s označením RS, první rychlý Avant. Ve své době předběhla dobu, byl to opravdový náskok díky technice, stala se světovým kultem a splnila přesně to, co měla – dodala značce Audi prestiž, zvuk a chtíč zákazníků.

Původně mělo vzniknout pouze 2200 exemplářů, ale skrz vyšší poptávku vyjelo ze závodu Rossle-Bau v Zuffenhausenu 2891 aut. Kapotu sice zdobí 4 kruhy, nicméně v rodném listě má napsáno Porsche.

Pod kapotou je legendární 5-válec, který produkuje výkon 315 koní. Dnes má takovou hodnotu sice každý druh hot hatch, v polovině 90. let to ale až tak běžné nebylo a i některá dnešní auta by měla co dělat, aby se jí držela.

Naše auto bylo vyrobeno a prodáno v Německu v roce 1995. Po čase bylo exportováno do Švédska, kde jsme jej koupili my. Podstoupili jsme náročných 3500 km z jednoho prostého důvodu – tahle RS2 je ve velmi raritním stavu. Má najeto pouhých 83 tisíc kilometrů a zachovalejší auto byste v inzerci těžko hledali.

RS2 je prostě a jednoduše cool, vytvořila segment, ve kterém Audi dominuje dodnes, má svůj příběh a řídit ji je opravdový řidičský zážitek. Audi Porsche RS2 je prostě legendou.

Kontakt

Napište nám