Audi Porsche Avant RS2

289043 km
Detail vozu

Rok výroby:

1994

Motorizace:

2.2 I5 turbo 315 PS / 410 Nm

Převodovka:

6-st. manuální

Kilometry:

289043 km

Palivo:

Benzín

Barva:

Nogaro Blue
Příběh vozu

Počátkem 90. let nebylo dnes velmi známé německé trio konkurencí, jelikož Ingolstadská Audi hrála oproti BMW a Mercedesu druhou ligu. Omlouváme se fanouškům olympijských kruhů, ale je to tak. Sláva soutěžních speciálů quattro S1 byla dávno pryč a portfolio sportovních modelů bylo prázdné. Věřte, nevěřte, ale opravdu dříve tato auta budovala image automobilky.

 

Nicméně model urQuattro a následně Sport Quattro dostal Audi na radar, ale nepodařilo se dostat automobilku na úroveň konkurence, nicméně počátkem 90. let se Audi spojila s automobilkou Porsche a přišel na svět první model s označením RS – byl to Avant RS2.

 

Auto se za svých téměř 30 let existence stal legendou, dnes se jej potkat na cestě je něco podobného jako vidět jednorožce, jelikož vzniklou pouze 2891 kusů a nepochybně část z nich skončila rozbitá, další s sebou vzala koroze a to, co zbylo, je zavřené v garážích před nepřátelským UV zářením.

 

Nám se podařilo dostat do péče již druhý kus RS2, tentokrát v ikonické barvě Nogaro Blue a vypadá božsky. Přes svůj vyšší nájezd je v mimořádně zachovalém stavu a je to testament dob dávných, kdy se auto po konci záruky nerozložilo zpět do krabic.

 

Přišla k nám z dlouhodobého vlastnictví od majitele, který ji dopřál, co bylo třeba. Motorový prostor vypadá jako nový, jelikož nedávno prošla mechanika rozsáhlým servisem, podvozek auta je čistý a drobné kosmetické neduhy zvládneme před prodejem vyřešit.

Kontakt

Napište nám