Prodáno

Audi Q7 V12 TDI

109593 km
Detail vozu

Rok výroby:

2009

Motorizace:

6.0 biturbo V12 TDI 500 PS / 1000 Nm

Převodovka:

6-st. automatická

Kilometry:

109593 km

Palivo:

Nafta

Barva:

Phantomscharz Pearl
Příběh vozu

Když se podíváte na dnešní trh se superrychlými SUV, najdete u každé prémiovější značky alespoň jeden model. Před rokem 2010 to až tak běžné nebylo, tohle spojení nikomu tehdy nedávalo moc velký smysl. Když Audi do svého modelu Q7 uvedla v roce 2008 na trh motorizaci V12 TDI, vytvořila unikát, dodnes jedinečné auto.

 

Proč je unikátem? Jedná se totiž o nejvýkonnější naftový motor v sériově vyráběném osobním autě, 6 litrový turbodiesel V12 produkuje 500 koní a rovných 1000 Nm točivého momentu. To stačí k tomu, aby se tento 2,7 tunový kolos rozpohyboval na 100 km/h za 5,5 vteřiny bez sebemenší námahy. Pro srovnání tehdejší TTS zvládlo tuto disciplínu za 5,2 sekundy. Obecně vzato nejsou supersportovní SUV užitečná, zvládnou vysoké rychlosti a například i nová RSQ8 zajela skvělý čas na Nordschleife, nicméně nedává to moc smysl. Tato nesmyslná Q7 ten smysl ale má. K čemu je vlastně SUV? Na pohodlné přesouvání po dálnicích na rodinnou dovolenou. Tam je také toto auto doma.

 

Možná má motor nějaký myšlenkový základ v motorsportu, poznatky ze závodního prototypu inženýři využili ke stavbě tohoto monstra, komponenty ale s monopostem nesdílí. Nicméně důvod, proč vlastně existuje, bychom v Le Mans našli. Při běžném každodenním provozu je naprosto geniální, motor točí lehce nad 1000 ot./min. a spotřeba se pohybuje někde okolo 10 l/100 km. Famózní dynamika Vám ulehčí nejedno předjíždění a rezerva výkonu je neustále obrovská.

 

Naše auto pochází z roku 2009 a jedná se o původní model před faceliftem. Bylo pořízeno nové přes dealerství Top Centrum car v Kyjově, tudíž má český původ. Jedná se o zachovalé auto s nízkým nájezdem necelých 110 tisíc kilometrů. Mechanicky a kosmeticky je ve špičkovém původním stavu.

 

Jedná se o auto z vrcholu zlaté éry koncernu Volkswagen, z dob, kdy se experimentovalo a vzniklo několik úžasných modelů a Q7 V12 TDI je jedním z nich. Pokud bychom ji měli v krátkosti popsat, je ze své podstaty naprosto úžasná a geniální.

 

Je možný nákup s odpočtem DPH

Kontakt

Napište nám