Prodáno

BMW Z3 M Coupé

116210 km
Detail vozu

Rok výroby:

1998

Motorizace:

3.2 I6 321 PS / 350 Nm

Převodovka:

5 st. manuální

Kilometry:

116210 km

Palivo:

Benzín

Barva:

Černá Cosmos
Příběh vozu

Koncem 90. let měli inženýři BMW M nápad, jak zlepšit jejich malý sportovní roadster představený v roce 1997. Dle nich potřebovalo šasi trochu více tuhosti a tak přišel na svět nápad vytvořit M Coupé. Tuhle myšlenku následně představili svému vedení, kterému se bohužel nezamlouvala. Proč by si měli parazitovat na svém vlastním modelu M3? Po troše přesvědčování dali projektu zelenou a tak vznikla legendární klaunova bota.

 

Ikonický design shooting brake je nezaměnitelný s jiným modelem. Pod kapotou bije srdce z M3 E36, řadový 6-válec 3.2 litru o výkonu 321 koní, které jdou všechny na zadní kola skrze 5-stupňovou manuální převodovku bez jakýchkoli jízdních asistentů, auto bylo z výroby vybavenou pouze ABS. Jaký je výsledek?

 

Jedná se o čistý jízdní zážitek, točivý atmosférický motor s ikonickým ostrým zvukem, nízké těžiště a hmotnost, skvělé vyvážení. Auto funguje dokonale, přesně jak se správné BMW M má chovat.

 

Tento konkrétní kousek byl prodaný jako nový v Německu v září 1998, původní majitel zvolil kombinaci černého laku s červenou kůží, která autu opravdu sluší a podtrhuje jeho stylový a zároveň sportovní charakter. Následně bylo vyvezené do Skandinávie, kde jsme jej našli my. Čerstvě po velkém servise, s veškerými manuály, originálními disky, uskladněné v klinicky čistém prostředí od majitele, který autu dával vše, co kdy potřebovalo. Nyní je s námi.

Kontakt

Napište nám