Prodáno

Dodge Viper ACR

30269 km
Detail vozu

Rok výroby:

2009

Motorizace:

8.4 N/A V10 600 PS / 759 Nm

Převodovka:

6-st. manuální

Kilometry:

30269 km

Palivo:

Benzín

Barva:

Viper Racing Yellow
Příběh vozu

Dodge Viper ACR je odpovědí USA na tvrzení, že americké vozy umí jezdit jen rovně. Zatímco ale například německá 911 GT3RS je plná chytré elektroniky, Viper nemá nic kromě obrovského mechanického přítlaku s podobně velkou odvahou řidiče.

 

ACR je zkratkou pro American Club Racer, jedná se o limitovanou výběhovou verzi Viperu. Ve druhé, respektive čtvrté generaci vzniklo pouze 458 kusů. Naše auto je jedním ze 245 vyrobených v roce 2009 – taková malá zajímavost, pouze 20 z nich v tomto roce bylo v této barvě Viper Race Yellow.

 

Unikátní je také svým pohonem, pod kapotou se skrývá obrovský motor 8.4 litru V10 s výkonem 600 koní, na 100 km/h se dostane za 3.8 sekundy a maximální rychlost převyšuje 320 km/h. Metaforicky řečeno – je noční můrou každého milovníka ekologického tématu.

 

Naše auto bylo importováno z USA do Švýcarska, kde se nám jej podařilo objevit ve skromné soukromé sbírce, bylo o něj nadstandartně pečováno, nebylo havarované ani nijak upravované, což je u těchto aut vzhledem k jejich charakteru neobvyklé.

 

Měli byste se jej bát? Ne. Mít k němu respekt ale musíte. Je vzácný, vzrušující, jedinečný, podobný zážitek na trhu sportovních aut nenajdete. Dodge ukončil výrobu Viperu v roce 2017 a pokud přijde nástupce, téměř jistě přijde o svou jednoduchost a surovost. Tudíž by se dal nazvat vyhynulým druhem, což je podle nás škoda, protože tohle auto si zaslouží zůstat na cestách.

Kontakt

Napište nám