Prodáno

Hummer H1 Alpha

46620 km
Detail vozu

Rok výroby:

2006

Motorizace:

6.6 Duramax V8 304 PS / 705 Nm

Převodovka:

5 st. automatická

Kilometry:

46620 km

Palivo:

Nafta

Barva:

Metallic Black
Příběh vozu

Kdo z Vás vyrůstal na akčních seriálech a filmech 90. let a přelomu tisíciletí, nepotřebuje k tomuto autu dlouhé představení. Bobby Six Killer v Odpadlíkovi nebo DMX se Stevenem Segalem ve filmu Lovec Policajtů, tohle vše jsme jako malí milovali. Stejně tak jsme milovali Hummer H1 na televizní obrazovce, objevil se téměř v každém druhém akčním snímku.

 

Díky hvězdám akčních filmů také civilní verze existuje, zasloužil se o to Arnold Schwarzeneger. Ten se na první pohled zamiloval do armádního Humvee a následně kontaktoval firmu AM General, která Humvee vyráběla, s tím, že by se tohle auto mělo nabízet široké veřejnosti. Zprvu si tím sami tak jistí nebyli, následně se ale rozhodli dát projektu zelenou a tak byla v roce 1992 představena H1.

 

Nebyl to okamžitý hit, neprodávalo se hned v obrovských číslech. Právě ale kultura 90. let a po přelomu tisíciletí udělala z tohoto auta doslova fenomén. Hned v úvodu jsme zmínili Bobbyho Six Killera, ten je vlastně i jedním z důvodů, proč tohle auto milujeme a proč jej u nás máme.

 

Naše H1 není ale klasickou vylepšenou armádní verzí, jedná se o tu vrcholovou a nejvíce žádanou evoluci z úplného konce výroby s názvem Alpha. Hummer byl sice nesmírně cool, nicméně nebyl tím nejrafinovanějším vozidlem. Jeho prvotní myšlenkou bylo užití ve válečných zónách, kde se na věci jako komfort a zpracování nehraje. Zároveň byl postaven pro jízdu mimo cestu, kde vysokých rychlostí nedosahujete a co zákazníkům chybělo byla právě rafinovanost, spolehlivost a výkon. Nakonec skončil Hummer pod křídly GM a tak vznikla ta nejlepší a nejvíce žádaná H1.

 

Pod kapotu se tak dostal naftový motor GM Duramax V8 o objemu 6.6 litru s výkonem 300 koní a točivým momentem 705 Nm, k němu byla připojena 5-stupňová automatická převodovka Allison 1000. Auto dostalo vylepšené portálové nápravy, lepší chlazení čehokoliv od motoru po převodovku, novou hnací hřídel a poloosy a nakonec také vylepšený interiér. Zajímavostí může být centrální kompresor, kterým si můžete kdykoliv upravit tlak v pneumatikách. Ve zkratce řečeno, pokud chcete civilní H1, chcete jedině tuhle.

 

Naše auto bylo vyrobeno v roce 2006 a koupeno jako nové prostřednictvím autorizovaného dealera Hummer ve Francii. Jediný majitel jej vlastnil celých 15 let, ujel s ním za tu dobu 43 tisíc kilometrů. Nepoužíval jej nicméně na jízdu na kávu do centra města, tohle auto nebylo určené pro život před místní kavárnou. Koupil si jej pro radost s přáteli a využíval jej poctivě na společných expedicích v Africe. Díky tomu také auto dostalo nadstandardní péči, muselo být neustále technicky ve špičkovém stavu, řádně ukládal veškeré faktury za provedené práce v autorizovaném servise.

 

Ceny verze Alpha jdou raketově nahoru přes hranici 200 tisíc dolarů a jelikož jich bylo celkově vyrobeno pouze 729, v inzerci jich moc nenajdete. Proto se jedná o vyhledávaný a velice žádaný sběratelský kousek a také proto ji máme my, abychom si ji užili, dokud můžeme. .

Kontakt

Napište nám