Prodáno

Škoda 120L

0 km
Detail vozu

Rok výroby:

1987

Motorizace:

1.2 N/A I4 50 PS / 82 Nm

Převodovka:

4 st. manuální

Kilometry:

0 km

Palivo:

Benzín

Barva:

Šedá
Příběh vozu

Jedno z nejznámějších aut bývalého Československa – oficiálně Škoda 742, mezi lidmi je to prostě 120. Pokud jste ji neměli vy, měl ji Váš otec, děda, strýc případně soused. Za 14 let výroby, tedy od roku 1976 do 1990 se jich ve všech různých verzích vyrobilo něco málo přes 2 miliony kusů a ještě v roce 2002 se podle statistik registrovaných vozidel jednalo o nejpočetněji zastoupené auto na českých silnicích.

 

Lidé ji chybně nazývají “stodváca”, jelikož 120 je pouze označení výkonnostní verze, v tomhle případě má vzadu uložený motor 1.2 litru s výkonem 36,7 kW – ano, opravdu tehdy bylo třeba udávat hodnoty výkonu i s desetinnou čárkou. Písmeno L označuje verzi de Luxe – má oproti S verzi například kulaté budíky, možnost stahování i zadních oken nebo seřiditelná opěradla předních sedadel.

 

Naše “stodváca” pochází z roku 1987 – pro zajímavost, od tohoto roku dle směrnic EHK jste ve všech verzích měli opěrky hlav na předních sedadlech jako základní výbavu. Prodaná byla v březnu 1987 v Praze, kde žila dlouhých 23 let než v roce 2010 změnila majitele a přemístila se do Plzně, kde jsme ji v září 2020 našli my.

 

Jedná se o náš první renovační projekt, kdy jsme auto rozebrali do posledního šroubku a skládáme jej od základu zpět, což znamená opravu karoserie a následně nový lak, kompletní generálka motoru, převodovky a podvozku, opravené interiérové částí a podobně. Naše 120 s námi byla v úplných začátcích, kdy práce na ní začali doma v garáži a dokončujeme ji v naší první opravdové dílně.

Kontakt

Napište nám