Prodáno

Škoda Fabia RS

16232 km
Detail vozu

Rok výroby:

2003

Motorizace:

1.9 TDI I4 131 PS / 310 Nm

Převodovka:

6-st. manuální

Kilometry:

16232 km

Palivo:

Nafta

Barva:

Stříbrná Nafta
Příběh vozu

Po představení Octavie RS v roce 2001 se proslýchalo, že Škoda pracuje i na sportovní verzi menší Fabie. S dvouletým odstupem, na jaře roku 2003 byla na autosalonu v Ženevě představena Fabia RS.

 

Od té doby už ale uběhla spousta let a i když bylo vyrobeno něco přes 20 tisíc kusů, najít zachovalou sportovní Fabii je problém. Většina padla svým vlastním kvalitám, jelikož je na svou dobu konstrukčně promyšlená, má úsporný motor a nenáročný servis. K tomu všemu je také poměrně jednoduše upravitelná.

 

Naše stříbrná Fabia není ale úplně běžná, protože je doslova návratem v čase. Do dob, kdy za volant soutěžního speciálu usedal Toni Gardemeister a Škoda se řídila heslem Simply clever. Tenhle kus totiž má najeto pouhých 16 tisíc kilometrů a nebáli bychom se jej označit za zánovní.

 

Jedná se původně o české auto, prodané v roce 2003 autosalonem v Pardubicích. První majitelka Fabii vlastnila 10 let do roku 2013, kdy byla prodána a exportována na Slovensko. Tehdy se v ní zastavil čas, stála v garáží 8 let, kdy jednou za rok s ní majitel vyrazil kolem okresu, aby auto bylo provozuschopné.

 

Proč jsme se rozhodli ji pořídit? Jedná se auto ve velice raritním, fakticky až muzejním stavu, jakoby právě vyjelo z fabriky. Má pro nás hodnotu z toho pohledu, že druhé takové pravděpodobně neexistuje. I když se první Fabia RS těšila popularitě v zahraničí, svůj legendární status má právě v komunitě své domoviny a nás vrací myšlenkově do dob, kdy emisní norma znamenala pouze nějakou regulaci.

Kontakt

Napište nám