Prodáno

Volkswagen Golf GTI Mk.1

22260 km
Detail vozu

Rok výroby:

1978

Motorizace:

1.6 N/A I4 110 PS / 137 Nm

Převodovka:

4 st. manuální

Kilometry:

22260 km

Palivo:

Benzín

Barva:

Červená Mars
Příběh vozu

První generaci legendárního Golfu GTI není třeba dlouho představovat. Ostatně jsme tak udělali, když jsme pořídili náš první kus v roce 2021. Ale ve zkratce, auto vzniklo bez povolení vedení Volkswagenu, byl to sen konstruktérů, který vznikal po nocích. Rada nebyla přesvědčená o zájmu zákazníků o takové auto, jelikož právě probíhala ropná krize a zákaznici spíše hledali úsporné vozidla. Po prezentaci se rozhodla přece jen autu zelenou dát, odhad byl, že by mohli prodat 5.000 kusů sportovní verze. Nakonec vzniklo skoro půl milionů kusů.

 

Auto, na které se díváte a o kterém právě čtete, pochází z roku 1978 a jedná se o úplně původní model s kovovými nárazníky a 4-stupňovou manuální převodovkou. Jako nové bylo prodané ve Švédsku, dlouhé roky bylo vlastněné jednou rodinou, otcem a synem. V nedávné době prošlo kompletní renovací. Karoserie, interiér, motor, převodovka, podvozek, vše bylo na autě udělané s použitím nových dílů přímo od VW Classic Parts. Během tohoto procesu byla prováděna dokumentace.

 

Na autě jsou momentálně 15” disky Ronal Turbo, které skvěle podtrhují sportovní charakter GTI a zároveň doplňují celkový vzhled. Originální 13” plechové disky máme také a jsou součástí balíku.

 

Kontakt

Napište nám