Více

O Společnosti

Žijeme dnes ve zvláštním světě, kde jsme my, petrolheadi, určeni k vymření. Jsme novodobí dinosauři a to proto, že to, co milujeme, dnes už není in. S pojmy sportovní auto nebo spalovací motor jsou spojeny slova emise, zápach, hluk a že jsou pro všechny škodlivé. Pokud se Vám dostane pozvání na akci těch nejvyšších kruhů a vy přijedete ve Ferrari Testarossa, pravděpodobně způsobíte faux pas.

 

Stejně tak slova jako emoce nebo vzrušení přestávají mít v automobilovém průmyslu prostor. Vyrábí se především auta postavené radou, plné bezpečnostních a asistenčních systémů, kde nejen automobilky vlastně chtějí, aby se řidič stal pasažérem. Občas přijde nějáký záblesk, kdy malá skupinka nadšenců prosadí u takové rady něco vzrušujícího. Jedná se ale o okrajovou záležitost, jelikož i ta kdysi největší jména se stávají nežádoucími.

 

Možná si někteří z Vás vzpomenou na pořad Top Gear, kdy Jeremy Clarkson v roce 2009 testoval Aston Martin V12 Vantage, projížděl krajinou, v pozadí byla jen hudba a zvuk motoru a on zamyšleně mluvil o tom, že mu to připadá jako konec – poslední kapitola. A měl svým způsobem pravdu, přišel určitý zlom, byl to vrchol analogové éry. V poslední dekádě přišla spousta změn, auta se stala více technická, plná chytré elektroniky.

 

Můžeme také vidět enormní nárůst výkonu, který způsobil, že některá auta už si nejde ani pořádně užít, jelikož většinu času je řídíte s obrovským odstupem. Čistý jízdní zážitek nahrazuje v supersportech adrenalin.

 

Proto jsme se rozhodli založit projekt ReLegends – už z názvu vyplývá naše motto ,,Dáváme legendám druhou šanci”. Chtěli bychom tímto pomoct dostat legendy nejen sportovních vozů zpět na cesty, ať už prostřednictvím restaurování aut do naší sbírky, vyhledáváním vozidel na zakázku pro klienta a zajištěním případné renovace, konzultací při nákupu a prodeji takového vozu, certifikací originality vozů vybraných značek a servisní podporou, ktera je pro provoz takového auta esenciální.

 

Věnujeme se nejen legendám minulosti, ale také budoucnosti. Stále se i na dnešním trhu najdou auta, která byla vytvořena tou malou skupinkou nadšenců ve velkém automotive kolosu. Auta, která vznikla dokud mohou vzniknout. ReLegends tudíž není jen o starých autech, je o strojích na emoce každé generace. O spojení lidí, kteří sdílí tuto vášeň.