BMW M635 CSi (E24)

Detail vozu

Rok výroby:

1985

Motorizace:

3.5 N/A I6 286 PS / 340 Nm

Převodovka:

5 st. manuální

Kilometry:

Palivo:

Benzín

Barva:

Achatgrün Metallic
Příběh vozu

Píše se rok 1983, světem rozděleným na 2 bloky panuje napětí a v Československu se stále stojí fronty na ovoce. Pokud byste v Mototechně řekli slovo coupé, nabídnou Vám poslední řešení AZNP v podobě Škoda Rapid.

 

O pár stovek kilometrů dál, na nepřátelském západě, právě přichází do prodeje BMW M635 CSi, neboli první generace M6. Pod její dekadentně vulgární kapotou se nachází motor 3.5 litru s označením M88/3, derivát ze supersportu M1. Nejednoho straníka by pohoršil i nádherný design coupé řady 6, obecně je toto auto považováno jako jedno z nejkrásnějších BMW vůbec.

 

Záměrně píšeme o kontrastech východu a západu, kdy na tehdejší obyvatele nejen ČSSR mohlo tohle auto působit jako z jiné dimenze.

 

Stejně tak totiž působilo i na nás, když jsme jej poprvé spatřili. Ne skrze jeho nádherný design, ale příběh. V tomhle autě se totiž doslova zastavil čas. Poslední záznamy pochází někdy z poloviny 90. let, poté auto vlastně zmizelo. Bylo odstaveno ve stodole, poslední majitel v něm nechal i neodeslané dopisy. Přes 20 let tahle šestka jen sbírala prach, než jsme ji objevili.

 

Tohle auto je naším prvním ambiciozním projektem, kdy jsme se rozhodli, že jej přivedeme zpět do továrního stavu, čeká nás dlouhá a náročná cesta, nicméně už teď víme, že za ten výsledek to prostě stojí.

Kontakt

Napište nám