Prodáno

Volkswagen Golf GTI Mk.1

84960 km
Detail vozu

Rok výroby:

1980

Motorizace:

1.6 N/A I4 110 PS / 137 Nm

Převodovka:

5 st. manuální

Kilometry:

84960 km

Palivo:

Benzín

Barva:

Stříbrná Inaris
Příběh vozu

Nacházíme se v 70. letech minulého století, svět se právě nachází v ropné krizi a poptávka po sportovních autech s velkými žíznivými motory klesá. Stejně takové mělo pocity i vedení Volkswagenu, když jim malá skupina inženýrů představila nápad sportovní verze jejich lidového Golfu. I přes to, že byli k tomuto nápadu skeptičtí, dali projektu zelenou a původně mělo vzniknout pouze 5000 kusů. Nakonec se jich prodalo zhruba 462 tisíc.

 

Naše auto pochází z Itálie, kam bylo dodáno v létě roku 1980. Zajímavostí je, že se jedná o přechodový model – má větší nárazníky z faceliftu a 5-stupňovou převodovku, stále ale s původními menšími světly, originálními budíky a motorem 1.6 pod kapotou. Barevný odstín exteriéru mů svůj původ u Porsche, jedná se o lak Inari Silver metallic z modelu 924 turbo.

 

První Golf GTI svými hodnotami na papíře dnes nikoho neoslní, nicméně se jedná o opravdu zábavné auto. Je lehký, obratný, motor má příjemný projev a na klikaté okresce jej řídíte s úsměvem na tváři.

 

Jedná se auto, které je v automotive komunitě legendou. Vytvořilo si kolem sebe za posledního půl století obrovskou fanouškovskou základnu, která tohle auto miluje. My mezi tyto lidi patříme, proto jsme tohle auto aktivně vyhledávali a jeli pro něj přes půl Evropy. Pokud se bavíme o oživování legend, Golf GTI nemůžeme vynechat.

Kontakt

Napište nám